YouTubeta 11 milyon abonesi olan fenomen isim hayatını kaybetti
  • 31, Jul, 2019

  • 142

YouTubeta 11 milyon abonesi olan fenomen isim hayatını kaybetti

YouTube’ta The King of Random adıyla bilinen ve bilimsel deneyler/aktiviteler yapan Grant Thompson, yamaç paraşütü yaparken geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybetti. Açıklamayı Thompson’ın menajeri ve arkadaşı Larry Shapiro yaptı.

38 yaşındaki Thompson, ABD’nin Utah kentinde yamaç paraşütü yapmaya gitti. Honeymoon Trail adlı bölgede paraşütle atlayan Thompson, belirlenen saatte geri dönüş yapmayınca ailesi yetkililere haber verdi.

Thompson’ın menajeri ve arkadaşı Larry Shapiro, “Kaza anında yalnızdı ve güçlü bir ters rüzgara yakalandı. Bu nedenle de aparatları, toparlanamayacağı kadar büyük bir kuvvetle yere çarptı.” dedi.

Washington County Şerif Ofisi Arama & Kurtarma ekibi YouTuber’ın bedenini bulup geri getirdi.
Shapiro, “Grant, YouTube alanında bir öncüydü, her zaman insanları meraklarına meydan okumaları için cesaretlendirdi ve videoları insanda özgüven yarattı. Geçtiğimiz günlerde kamera önünde olmayı bıraktı çünkü karısı ve çocuklarıyla daha fazla zaman geçirebilmek istiyordu. Her zaman kaliteli bir hayat istedi.” dedi.

Thompson, 2010’da YouTube’a katıldı ve geçtiğimiz dokuz yıl boyunca, platformun bilim dünyasında bir dayanak noktası haline geldi. Bilim denemesi içeren yaklaşık 1000 video üretti. Thompson’ın kanalındaki programları bir süredir Nate Bonham ve Calli sunuyor. Kanalın şu anda 11.6 milyon abonesi ve 2,4 milyar toplam izlenme sayısı var.

The King of Random YouTube ve Instagram hesaplarında Thompson için bir anma videosu yayınlandı.


Tags

youtube   11 milyon abonesi olan fenomen    fenomen    hayat kaybetmek   youtuber   2019  

Share this Article...

Follow us...

How do you feel about this Article?