WhatsAppı kullanmayı bırakmanız mı gerekiyor?
  • 10, Jan, 2021

  • 102

WhatsAppı kullanmayı bırakmanız mı gerekiyor?

WhatsApp'ın ciddi bir sorunu var - geçen hafta herkesi sert bir şekilde etkileyen bir sorun. Platform, güvenlik ve korumanın platformun temeli olduğunu iddia ediyor, ancak dünyanın en açgözlü veri toplama makinesine sahip. Şimdi, bu WhatsApp bütçesini yapmak, kullanıcıları 8 Şubat'ta yeni şartları kabul etmemeleri halinde hesaplarını silmekle tehdit ettiğini fark ettiğimiz için daha zor hale geldi.

Kaçınılmaz tepki, WhatsApp şefi Will Cathcart'ın işleri düzeltmek için Twitter'a gitmesine neden oldu. Bununla birlikte, WhatsApp için tehlike, Facebook ile olan utanç verici ilişkisini savunmanın, yeni patlamış olabilecek yüksek riskli bir balonu temsil etmesidir. Dünya çapında milyonlarca kullanıcı şimdi alternatifler arıyor.

2_55555555.png

Elon Musk diyor. WhatsApp'ın korku haftasının birincil yararlanıcısı, daha küçük ama daha güvenli bir alternatif olan Signal oldu. WhatsApp'ın kullanılabilirliğini güvenlik ve veri uygulamalarındaki aynı güvenlik açıkları olmadan birleştirmeyi başaran Signal'i her zaman savundum. Signal, daha büyük rakibinin aksine gerçek çoklu cihaz erişimi sağlar.

Ancak, yeni koşullar Avrupa Birliği ile dünyanın geri kalanı arasında farklılık gösteriyor. WhatsApp'a göre, Avrupa Birliği ve İngiltere söz konusu olduğunda, bu veriler yalnızca profesyonellerin hesapları için WhatsApp Business aracılığıyla sağlanan özellikleri geliştirmek için kullanılacak. Mesajlaşma hizmetinin bir sözcüsüne göre, "WhatsApp", Avrupalı kullanıcılarının verilerini, Facebook'un ürünlerini veya reklamlarını geliştirmek için kullanması haricinde, "Facebook" ile paylaşmıyor.

 

Son olarak, bu hafta toz azaldığında, bunun Facebook'un sonunun başlangıcı olup olmadığı sorusu hala ortaya çıkacak. Veri devi, WhatsApp'ı diğer programlarla uyumlu olması için farklı bir yoldan almaya karar verdi mi? Eğer öyleyse, 2014'teki tüm bu endişeler doğru olacaktır.


Tags

facebook   instagram   BiP    whatsapp   HES   eba   hes kodu

Share this Article...

Follow us...

How do you feel about this Article?