WhatsApp Webe sesli ve görüntülü arama özelliği geldi
  • 23, Dec, 2020

  • 109

WhatsApp Webe sesli ve görüntülü arama özelliği geldi

Whatsapp geliştiricileri, uygulamanın web sürümünü güncelledi. Güncelleme, kullanıcılara dikkate değer bir yenilik sunmasa da yaklaşmakta olan yeni özellikler için ipuçları veriyor.
 

WhatsApp geliştiricileri, uygulamanın web sürümünü güncellediler. Bu güncellemeyle birlikte kullanıcıları, WhatsApp’ın “2.2037.6” kodlu web sürümünü kullanmaya başlayabilirler. Peki bu sürüm, kullanıcılara ne gibi yenilikler sunuyor? Dilerseniz hemen, Whatsapp Web‘in son sürümündeki yeniliklere yakından bakalım.

Aslına bakacak olursak WhatsApp Web’in son sürümü, kullanıcılara önemli yenilikler getirmiyor. Ancak bu sürüm, geliştirici ekibin üzerinde çalıştığı yeniliklerle ilgili önemli ipuçları veriyor. Bu sürümün kodlarından edinilen bilgilere göre WhatsApp Web kullanıcılarının, ilerleyen dönemlerde sesli ve görüntülü görüşmeler yapabileceklerini söyleyebiliriz.

whatsapp-video-voice-calls-beta-on-222.jpg

WhatsApp Web’in önceki sürümlerinde, geliştirici ekibin sesli ve görüntülü görüşmeler üzerinde çalıştığı tespit edilmişti. Yayınlanan son sürüm, bu konudaki çalışmaların devam ettiğini gösteriyor. Buna göre kullanıcılar, tıpkı mobil sürümlerde olduğu gibi sesli ya da görüntülü görüşmeler yapabilecekler. Üstelik kullanıcılar, bu görüşmeleri bir grupla da gerçekleştirebilecekler.

WhatsApp, web sürüme geliştirilmekte olan sesli ve görüntülü arama özelliği için butonlar da oluşturmuş durumda. Bu butonlar, henüz uygulama içerisinde görünmüyor olsa da kodlar içerisinde açıkça yer alıyor. Bu gelişme, WhatsApp’ın web sürümü için arama yapma özelliğinin yaklaşmış olduğunu gösteriyor.

WHATSAPP WEB İÇİN DE YENİ SİMGELER TASARLANDI

WhatsApp geliştiricileri, bir süredir uygulamaya yeni simgeler getirmek için uğraşıyorlar. Hatta Android ekosisteminde bu özellikler görünmeye başlamıştı. Son web sürüm güncellemesinde ise yeni simgelerin web sürümde de kullanılabileceği açıkça görülebiliyor. Muhtemelen bir sonraki güncelleme, yeni simgeleri kullanıcıların hizmetine sunacak.

whatsapp-video-voice-calls-beta-on-222.jpg

Geliştirici ekibin WhatsApp’ın web arayüzünde yaptığı güncelleme, kullanıcılara yeni bir açılış ekranının sunulacağını gösteriyor. Bu açılış ekranı, WhatsApp’ın bir süredir üzerinde çalıştığı bir hesaba birden çok cihaz üzerinden bağlanabilme özelliği ile ilgiliymiş gibi görünüyor.


Tags

whatsapp   whatsapp web   WHATSAPP WEB’İN SON SÜRÜMÜ   GÖRÜNTÜLÜ ARAMA   sesli ve görüntülü arama   whatsapp beta   eba

Share this Article...

Follow us...

How do you feel about this Article?