Tinkercad ücretsiz bir 3 boyutlu programdır, nasıl kaydolacağınızı şimdi öğrenin!
  • 13, Jan, 2021

  • 122

Tinkercad ücretsiz bir 3 boyutlu programdır, nasıl kaydolacağınızı şimdi öğrenin!

Tinkercad, 3B "çevrimiçi" 3B baskıların tasarlanmasında uzmanlaşmış bir 3B tasarım programıdır ve Autodesk International tarafından üretilmiştir. 3B tasarım programlarının 3B tasarım, 3B modellerin üretimi ve baskısı alanında hem yeni başlayanlar hem de profesyoneller için uygun olması için kolay programlardan biridir.

Program ücretsizdir ve "Windows", "Mac" ve "Linux" sistemlerinde çalışır.

Programı indirmenize gerek yoktur, ancak tarayıcı üzerinden açılır ve kullanılır ve daha iyi Chrome ve Firefox'ta kullanılır ve böylece kişisel bir bilgisayardan (bilgisayar), tabletten veya mobil cihazdan (mobil) kullanılabilir. Dosyalar bulut depolama ile saklanır, bu nedenle birden fazla cihazdan erişmeniz kolaydır.

Program, profesyonel bir 3B modele ulaşmak için uyumlu ve birleştirilmiş bir tasarım oluşturmak için çeşitli seçenekler sunar.Örneğin, tasarımda daha fazla ayrıntı oluşturmak için şekilleri gruplar halinde gruplayabilir ve ayrıca diğer programlardan 3B şekilleri içe aktarabilirsiniz (Vektör tipi).

Program, 4 milyondan fazla önceden hazırlanmış tasarımdan oluşan kütüphanesine erişmenize, fikir edinmenize ve program topluluğundaki diğer tasarımcılardan programın tüm ayrıntılarını öğrenmenize olanak tanır.

Program ayrıca tasarımınızı bir 3B yazıcı ve malzemeler aracılığıyla yazdırmanıza olanak tanır ve bu size baskı aşamaları ve tasarım süreci üzerinde kontrol sağlar ve bir yazıcınız yoksa, Tinker CAD size bir dizi baskı seçeneği sunan üçüncü bir tarafla entegrasyonu yoluyla baskı hizmetleri sunar Basılacak, gönderilecek ve kapınıza teslim edilecek tasarımın siparişi dahil.

Programın resmi YouTube sayfasından tanıtım videosunu izleyin:

Siteye kaydolun ve bir hesap oluşturun
Www.tinkercad.com bağlantısını girerek programı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Aşağıdaki resimde gösterildiği gibi, programın web sitesinin ana ekranını göreceksiniz ve bu ekran aracılığıyla Kaydol'u seçeceksiniz:

Not: Bir Autodesk hesabınız varsa, kaydolmanıza gerek yoktur, ancak doğrudan Oturum Açma bölümünden oturum açabilirsiniz.


Tags

Tinkercad    3d programi   Unity 3d   3d designs   Microsoft   eba   hes kodu

Share this Article...

Follow us...

How do you feel about this Article?