TikTok, gençler için daha fazla gizlilik ve güvenlik önlemi alıyor
  • 16, Jan, 2021

  • 78

TikTok, gençler için daha fazla gizlilik ve güvenlik önlemi alıyor

TikTok, 13 ila 15 yaş arasındaki kullanıcılar için kayıtlı tüm hesapların gizlilik ayarları özel ve kişisel hale geldiği için 18 yaşın altındaki kullanıcılar için gizlilik ve güvenlik politikasında yeni değişiklikler duyurdu. Bu, kullanıcı yalnızca kişiyi takip etmeyi kabul ettiğinde, o kişinin yayınladığı videoları görebileceği anlamına gelir.

TikTok, "TikTok'ta ifade ve yaratıcılığın çok kişisel ve özel bir konu olduğunu anlıyoruz" diyor. Bu nedenle platform, çevrimiçi varlıklarını yönetmek için topluluğunu bir dizi özel denetimle güçlendirmeye çalışıyor. TikTok olarak dijital dünyada yolculuğuna başlayan gençlere yaşlarına uygun gizlilik ayarları ve kontrolleri sağlamanın gerekli olduğuna inanıyoruz.

 


Bu adım, genç kullanıcılara gizlilikleriyle ilgili bilinçli kararlar alma ve hesaplarını halka açmayı seçme özgürlüğü de dahil olmak üzere içeriklerini kimlerle paylaşmak istediklerini seçme yeteneği vermeyi amaçlamaktadır. Platform, gençleri başından itibaren gizlilik konularına dahil ederek, çevrimiçi gizlilikleri hakkında bilinçli kararlar vermelerine yardımcı olabilir.

TikTok'un gönderisine göre gizlilikle ilgili değişiklikleri aşağıdakileri içerir:
16 yaşın altındaki kullanıcılar için videolar için yorum yapma seçenekleriyle ilgili kısıtlamaların sıkılaştırılması. Bu kullanıcılar "Arkadaşlar" veya "Hiçkimse" için yorumları etkinleştirmeyi seçebilirler. Yorumu "herkes için" açma seçeneği kaldırılmıştır.
İkili ve gömülü videolar için ayarları değiştirin, böylece bu özellikler yalnızca 16 yaş ve üzeri kullanıcı hesapları için kullanılabilir. 16 ve 17 yaşındaki kullanıcılar için, bu özellikler varsayılan olarak yalnızca arkadaşları içindir.
16 yaş ve üstü kullanıcılar tarafından oluşturulan videoların indirilmesine izin verir. Diğer kullanıcılar, 16 ve 17 yaşındaki kullanıcılar için varsayılan ayarlarda bu özelliğin devre dışı bırakılacağını belirterek, videolarının indirilmesine izin verilip verilmeyeceğine karar verebilir ve istedikleri gibi etkinleştirebilirler.
13 ila 15 yaş arasındaki hesaplar için "başkalarına hesap öner" özelliğini otomatik olarak devre dışı bırakın.
Kullanıcı gizliliğini desteklemek için varsayılanları ayarlamak, ileriye dönük yararlı bir adımdır ve TikTok'un daha genç kullanıcıları güvende tutma taahhüdünü gösterir. Bu değişiklikler, gençlerin güvenliğini artırmak için önceki güncellemelere dayanmaktadır:

Doğrudan mesajlaşma ve canlı yayın barındırma özelliğini 16 yaş ve üstü kullanıcı hesaplarıyla sınırlandırın
Sanal hediyelerin satın alınmasını, gönderilmesini veya alınmasını 18 yaş ve üstü kullanıcılara sınırlandırın.
Aile Bağlantısı özelliği aracılığıyla ebeveynleri ve bakıcıları TikTok'ta gençlerin deneyimine koruyucu engeller koymaları için güçlendirmek.


Tags

tiktok   gizlilik ve güvenlik    hes kodu   HES   eba     

Share this Article...

Follow us...

How do you feel about this Article?