Rapor: Apple App Store 2020de 64 milyar dolar kazandı
  • 10, Jan, 2021

  • 171

Rapor: Apple App Store 2020de 64 milyar dolar kazandı

Yeni bir rapor, Apple'ın uygulama mağazası gelirinin yılda% 30 arttığını ve geçtiğimiz yıldaki gelirini 2019'daki 50 milyar dolara kıyasla 64 milyar dolara çıkardığını ortaya koydu.

Apple App Store gelirindeki büyümeyi karşılaştırırsak, 2018 ile 2019 arasındaki büyüme yaklaşık% 3,1 olduğu için, bir öncekine göre 10 kat arttığını göreceğiz.

Elbette, gelirdeki bu büyümenin en büyük kredisi, genel kapanma ve öğrenmek, çalışmak ve hatta eğlenmek için evlerinde kalan insanların uygulama kullanımlarını artırması, hatta ilk kez uygulamaları satın alıp yeni uygulamalara abone olması nedeniyle Corona krizinden kaynaklanıyor.

 


Apple, mali tablolarında uygulama mağazasına geliri resmi olarak açıklamaz, bu nedenle CNBC'den gelen bu gibi raporlardan elde edilen tahminlere güveniyoruz.

Ve Apple, geliştiricileri, gelirlerinden kesintisini belirli koşullara göre yarı yarıya azaltarak% 30 yerine% 15'e indirmeye ve geliri büyük olmayan ve düşük olan küçük geliştiricilerden yararlanmaya teşvik etti ve bunun Apple'ın geliri üzerinde önemli bir etkisi olmayacak çünkü en yüksek 2 Geliştiricilerin% 95'i gelirin% 95'ini oluşturur.

Kaynak:

CNBC


Tags

Apple   Apple App Store   2020   App Store   Microsoft   eba   hes kodu

Share this Article...

Follow us...

How do you feel about this Article?