Huawei FreeBuds Lite Türkiyede satışa sunuldu
  • 30, Jul, 2019

  • 179

Huawei FreeBuds Lite Türkiyede satışa sunuldu

Huawei, yeni kablosuz kulaklıkları Huawei FreeBuds Lite’ı Türkiye’de satışa sundu. 599 TL’lik fiyat etiketin sahip olan yeni kulaklıklar, siyah ve beyaz renklerde geliyor. Apple’ın AirPods’u ve Samsung’un Galaxy Buds’ına meydan okuyacak olan ürün, kulak içi formunda tasarlandı.

Huawei FreeBuds Lite, 7mm dinamik sürücüleriyle dengeli ses ayarlama, keskin tiz, doğal alto, derin bas ve daha zengin ayrıntılarla çarpıcı sesler sunuyor. Şarj kutusu ile 12 saat müzik dinleme deneyimi sunan Huawei FreeBuds Lite, yalnızca kulaklıkların kendi şarjları ile 3 saat çalma süresine erişebiliyor. Sadece 15 dakikalık şarj ile 90 dakikalık çalma süresine yetecek pil şarjı elde edilebiliyor.

Dış yüzeyleri dokunmatik alanlara sahip olan Huawei FreeBuds Lite, akıllı cep telefonlarının yapay zeka asistanları (Google Asistan ve Siri) ile sadece iki dokunuş ile kullanılabiliyor. Her iki kulaklığa birden iki kere dokunarak aramalar cevaplandırılabiliyor ve sonlandırılabiliyor. Ayrıca sağ kulaklığa iki kere dokunarak müzik fonksiyonları ayarlanabiliyor.

Huawei FreeBuds Lite’ın kulak içine denk gelen kısmında kullanılan kızılötesi algılayıcılar, kulaklığın takılı olup olmadığını algılayarak müziği veya konuşmayı durdurabiliyor. Bu özellik, aynı zamanda kulaklığın pil ömrüne de katkıda bulunarak daha uzun süre şarj gerektirmeden kullanılabilmesini sağlıyor.

Mikrofonları üzerinden gürültüyü engelleyebilen Huawei FreeBuds Lite, böylece dış sesi bastırıp kullanıcıların görüşme sırasında birbirlerini daha net duyabilmelerini sağlıyor. Kulaklığı kulağınızdan çıkardığınızda ise cihaz üzerinde yer alan sensörler sayesinde şarkı duruyor.

Ağırlığı 45 gramı geçmeyen ürün, 1 saat içinde tamamen şarj olabiliyor.


Kaynak : teknosafari


Tags

Huawei   kablosuz kulaklıkları    FreeBuds    Samsung   Galaxy   Apple   AirPods

Share this Article...

Follow us...

How do you feel about this Article?