Google, sonuçları daha iyi görüntülemek için akıllı telefonlar aracılığıyla arama sonuçları sayfasının tasarımını güncelledi
  • 26, Jan, 2021

  • 69

Google, sonuçları daha iyi görüntülemek için akıllı telefonlar aracılığıyla arama sonuçları sayfasının tasarımını güncelledi

Google, istediğinizi bulmayı kolaylaştıran ve akıllı telefon ekranlarına sığdıran öğeleri kullanmak ve bunları kullanmaya çalışmak için mobil arama sonuçları görüntüleme sayfasının tasarımında yeni bir güncelleme duyurdu.

Artık metinler, özellikle bazı yerlerde, arama sonuçları sayfasına hızlı bir şekilde göz atarken kullanıcının dikkatini doğrudan onlara çekmek için insanlardan daha büyük ve daha koyu görünüyor. Metnin arkasındaki gölgeler ve sayfanın diğer kısımları da sonuçları görüntülemek için sayfa genişliğinin çoğunu kullanacak şekilde yumuşatılır.

Ayırt edici özellik, Google'ın bazı önemli bölümlere dikkat çekmek için kasıtlı olarak renkleri kullanmasıdır.Bir anahtar kelime ararsanız ve Wikipedia'nın ilk sonucu görünürse, sizi doğrudan gerekli paragraflara bağlayan düğmeler şeklinde size gösterecektir. içinde ve en önemlisi, öznesi ile uyumlu bir renkte renklendirmesi, yani bir bitki olsaydı, yeşil görünürdü Ve balinalardan biri için mavi olurdu, vb.

Google artık sayfanın üst kısmında daha fazla bilgi gösteriyor, böylece sayfayı aşağı kaydırmaya gerek kalmadan okuyabilirsiniz. Ayrıca beyaz alanı artırmak için görsel kalabalığın bir kısmını azalttı ve nihai hedef, sayfayı tasarım açısından daha basit ve içerik açısından zengin hale getirmek, taramayı kolaylaştırmak ve istenen sonuçlara hızlı bir şekilde ulaşmaktır.

Yeni tasarım bugünden itibaren ve ilerleyen günlerde tüm kullanıcılara ulaşacaktır.

Kaynak:

Google Blog


Tags

Google   Google search   arama sonuclari   google arama   HES   eba   hes kodu

Share this Article...

Follow us...

How do you feel about this Article?