E3 2021 sergisinin kaderi nedir, dönüşüne mi yoksa sonsuza dek ortadan kaybolmasına mı tanık oluyoruz?
  • 21, Jan, 2021

  • 113

E3 2021 sergisinin kaderi nedir, dönüşüne mi yoksa sonsuza dek ortadan kaybolmasına mı tanık oluyoruz?

Geçen yıl tüm dünyanın en kötü yıllarından biriydi ve video oyunları dahil birçok sektörü etkiledi.Corona virüsü, alıştığımız birçok ilginç etkinliği ve yıllık sergileri iptal etmenin ilk nedeniydi ve en büyük örnek, yıllık etkinlik olan E3 fuarının geçen yılki versiyonunun iptal edilmesiydi. Video oyunları dünyasının en büyüğü, ancak en belirgin soru şu: Bu yıl dönüşüne mi şahit oluyoruz?

Bazı haberlere göre, geçen yılki baskının maruz kaldığı trajik durum üzerinden, aşağıda tarihi, sergide neler olduğunu ve nasıl olduğunu özetleyen bazı noktaları göstereceğiz ve şimdi kaybedenlerin ve son şirketlerin ve medyanın ilgisini çekiyor.

E3'ün tarihi ve kaderi:
Serginin genel olarak güçlü veya yeni başlıkları duyurma ve bunları evden gelenler ve izleyiciler arasında dağıtılmış yarım milyondan fazla izleyiciden oluşan tahmini bir izleyici kitlesi önünde gösterme konusunda güçlü bir geçmişi vardır.
Japon devi Sony'nin fuara katılmayacağını açıkladığı 2019 baskısında serginin gücü azalmaya başladı, bu da bazı firmaların arka arkaya geri çekilmesine ve izlenme sayısında ve kitlelerin katılımında önemli bir düşüşe neden oldu.
Geçen yılki versiyonu Corona virüsünün ortaya çıkmasıyla bir darbe daha aldı, bilinen i tarihinin ertelendiği ve dijital bir olaya dönüştüğü, birçok firmanın geri çekilmesinin ardından 2020 versiyonunun tamamen iptal edildiği ve bu ana kadar kaderi bilinmediği açıklandı.
Son olarak raporlardan birinde ve beklentilere göre 2021 yılı, Corona salgınının devam etmesi de dahil olmak üzere pek çok nedenden dolayı maalesef fuarın geri dönüş yılı değil ve fuarın organizatörleri bundan tamamen çekilen firmaların yarısını kurtarmak için herhangi bir çaba sarf etmediler, bu nedenle bu fuarın geleceği nerede Görmek..?
Mesele, onu ve organizatörlerini kurtaran bir mucizeyle ilgili kalır, aksi takdirde günleri tamamen ortadan kalkıncaya ve video oyun endüstrisinin tarih kitaplarında yazılabilecek geçmişin bir olayı haline gelene kadar sayılı olacaktır.

Beklentileriniz neler? E3 fuarının bu yıl güçlü bir şekilde geri döneceğini mi düşünüyorsunuz yoksa modası geçmiş ve şirketler bunu daha düşük maliyetle ve daha geniş halka erişimle dijital etkinliklerle değiştirecek mi?


Tags

E3 2021   video oyunları    Oyun fuari   Games   Sony   eba   hes kodu

Share this Article...

Follow us...

How do you feel about this Article?