DualSense PlayStation 5 denetleyicide bulunmayan 5 sızdırılmış özellik, bunları bize bildirin.
  • 04, Jan, 2021

  • 121

DualSense PlayStation 5 denetleyicide bulunmayan 5 sızdırılmış özellik, bunları bize bildirin.

Son olarak Sony, DualSense olarak adlandırılacak olan PlayStation 5 kontrol cihazını ortaya çıkardı ve bu adımla son dönem internette yayılan birçok söylenti ve sızıntıyı sona erdirdi.

İşte bu raporda, yeni DualSense denetleyici hakkında ortaya çıkan en çok söylenti ve sızıntıyı, ifşasının gerçek olmadığı kanıtlanmadan ve içinde olmayacağınızdan önce göstereceğiz.

BioSense yaşamsal belirti tespiti.
PS5 konsolu hakkında ortaya çıkan en güçlü söylentilerden biri, konsolun sapında hassas sensörlerin varlığını gösteren, oyuncunun kalp atışı gibi yaşamsal belirtilerini tespit etmek ve psikolojik durumunun ne olduğunu ve korktuğunu, heyecanlı mı yoksa dürtüsel mi olduğunu bilmek mümkün olan patentlerden birinin ortaya çıktığı PS5 konsolu hakkında ortaya çıkan en güçlü söylentilerden biri ve bu Zorluğu azaltarak veya korkutucu sahneleri azaltarak oynadığı oyuna yansıyacaktır.

Fikir mantıklı ve ilginç olsa da ne yazık ki dün ortaya çıktıktan sonra yeni DualSense denetleyicide Sony tarafından söz edilmediği ve ilk resimlerinde sensör görünmediği için bu bulunmayacak.

Dokunmatik panel yerine dokunmatik ekran
Bu söylenti, PlayStation 5 konsolu hakkında, cihaz geçen yıl ilk kez tanıtılmadan önce ortaya çıkan ilk söylentilerden biriydi.Bazı kaynaklar, Sony'nin konsoldaki dokunmatik paneli, oyuncunun oynadığı oyunlar hakkında bazı ayrıntıları görüntüleyebileceği bir dokunmatik ekranla değiştireceğini söyledi. Ünitenin bazı özelliklerini etkinleştirmek ve devre dışı bırakmak da mümkündür, hatta bazıları oturum açmak için yerleşik bir parmak izi okuyucunun varlığını bile göstermiştir.

Yeni DualSense denetleyici, yeni tasarıma uyacak şekilde bazı değişikliklerle dokunmatik yüzeyi olduğu gibi koruduğu için, bu asla olmayacak ve yakın gelecekte bazı ek özellikler hakkında daha fazla bilgi edinebiliriz.

Kablosuz şarj cihazı
Çoğumuzun hoşuna gidecek özelliklerden biri, yeni PlayStation 5 DualSense denetleyicisi için kablosuz şarj desteğidir, böylece USB kablosuyla şarj kullanımını ortadan kaldırır.Ünite PlayStation 5 cihazının yüzeyine veya yakınına yerleştirildiğinde, modern akıllı telefonlarda olduğu gibi otomatik olarak şarj olmaya başlar.

Bu yeni DualSense denetleyicide olmayacak, çünkü dahili pilin hızlı USB-C kablosuyla şarj edilmesine bağlı olacak, ayrıca Sony'nin pil ömrünü eskisinden çok daha uzun sürdü, ancak cihaz piyasaya sürüldüğünde ve test edildiğinde bunun ne kadar etkili olduğunu görmek için bekleyeceğiz.

Dahili kamera
PlayStation 5 denetleyicisi hakkında ortaya çıkan bazı erken söylentiler, yerleşik bir kamera içereceği, böylece oyuncunun oyunla daha entegre olmasına katkıda bulunacak ancak bu söylenti ve bahsettiğim bazı patentlerin ortaya çıkmasına rağmen zayıftı ve fazla sürmedi ve şimdi DualSense denetleyicinin tespit edilmesinden sonra Herhangi bir kamera içermiyordu.

Görünüm DualShock 4'ten farklı olmayacak
Bu bilgiler, özellikle Sony'nin bu yılın başlarında kontrol ünitesinin ilk özelliklerini ortaya çıkarması ve değişikliklerin sadece işlevsel kalacağını ve şeklinde bir değişiklik olmayacağını ya da çok ufak tefek değişiklikler olacağını belirten bir patentin ortaya çıkmasının ardından ortaya çıkmaya başladı. Cihaz logosunun şekli ve ünitenin ışık şeklinin değişmesiyle alt kısmına bir susturucu düğmesi eklenmesi

Kavramsal tasarım
Bugün, DualSense'in piyasaya sürülmesinden sonra sürpriz, önemli ölçüde farklı bir tasarıma kavuşacak olmamız ve Sony'nin başından beri açıklamadığı isim bile değişti ve beklediğimiz gibi DualSHock 5 değil DualSense oldu.

Bunlar, PlayStation 5 konsolu hakkında açıklanmadan önce ortaya çıkan en büyük 5 söylenti ve sızıntı, sonunda bunun gerçek olmadığını ve son zamanlarda şekli ve işlevleri ortaya çıkan son sürümde yer almayacağını açıklığa kavuşturmak için.


Tags

PlayStation 5    DualSense    Sony   USB-C   HES   eba   hes kodu

Share this Article...

Follow us...

How do you feel about this Article?