Twitter, retweet sürecini eski geleneksel yöntemine döndürdü ve hesabınıza gönderdiğiniz yeni bir Tweette istenen Retweet'i alıntılama seçeneği sunmayacaktır.

Şirket, insanların yanlış ve yanıltıcı tweet'lerden alıntı yapması ve bunlara doğru içerik ekleyerek düzeltmesi amacıyla ABD seçimlerinin başlamasıyla bağlantılı olarak çalışma mekanizmasını ve retweet butonunun özelliğini değiştirdi.

Ancak Twitter deneyimi, tweet atma oranı arttıkça uygulamada durumun böyle olmadığını kanıtladı, ancak vakaların% 45'i yalnızca bir kelime içeriyor ve vakaların% 70'i 25 karakterden az içeriyor.

Ancak aynı zamanda otomatik Tweet teklif mekanizması uygulandığında retweet oranı yaklaşık% 20 azaldı.

 


Twitter tarafından o sırada gerçekleştirilen yeni test ve değişiklik, eski alışılagelmiş yöntem devam etse de, tweet'i otomatik olarak alıntılamanın yeni yönteminin yeniden tweet atmanın tek yöntemi olduğunu düşünen birçok kullanıcının kafasını karıştırdı.

Ve şimdi Twitter deneyimi sona erdi ve her şey retweet işlevi aracılığıyla normal durumuna geri döndü, ancak Twitter, kullanıcılara yeniden göndermeden önce tweet içeriğini okumalarını hatırlatan özelliğin etkili olduğu ve yanıltıcı içeriği yayma anlamında başarılı olduğu için yararlı ve yapıcı içeriğin yayınlanmasını teşvik etmeye odaklanmaya devam edeceğini doğruladı.

twitter_2345523.jpg