Subway Surfers, tüm zamanların en çok indirilen mobil oyunlarından biridir. Ancak maalesef oyuna bir PC versiyonu gelmedi. Bu nedenle "Fat Dino" adlı oyun geliştiricisi Subway Surfers Remake'i PC için yarattı.

Fat Dino, oyunu Epic Games tarafından geliştirilen ücretsiz bir oyun motoru olan Unreal Engine'de sıfırdan yeniden yarattı.

Tek oyunculu geliştirici Fat Dino, "Subway Surfers Remake" i YouTube kanalına yükledi. Sekiz dakikalık videoda Dino, Subway Surfers'ı PC için RTX ON ile nasıl tamamen yeniden yarattığını gösteriyor.

Videonun ilk kısmı, Dino'nun karakteri yarattığı oyunun prototipini gösterirken aynı zamanda zıplama, yuvarlanma gibi bazı hareketler de ekliyor.

Dino, oyun için tren istasyonu, köprü, tünel ve gerçek şehir caddesi gibi dört farklı şehir bölümü oluşturur. Bundan sonra, dört farklı şehir bölümünü bir araya getirdi ve oyunun daha ilginç görünmesi için dinamik bir kamera ekledi. Son olarak, her şey yoluna girdikten sonra, Dino oyuna çöpler, trenler ve hatta hareketli arabalar gibi çeşitli engeller ekler.

Dürüst olmak gerekirse, oynanışa baktıktan sonra Subway Surfer of Fat Dino'nun PC versiyonunun inanılmaz derecede harika göründüğünü söyleyebilirim. Uçan arabalar gibi yeni engeller de oyunu daha da zorlaştırıyor.

Genel olarak, oyun geliştiricisi "Fat Dino", geliştirdiği tüm oyunları resmi web sitesinde yayınlar. Ancak, şu an için Subway Surfers Remake web sitesinden indirilemiyor. Yani oyunu PC'nizde denemek istiyorsanız biraz daha beklemeniz gerekecek.