Microsoft, oturum açma verilerini Edge ve Chrome tarayıcıları ve hatta akıllı telefonlar arasında senkronize eden bir şifre yöneticisi uygulaması başlatmaya çalışıyor.

Şu anda Pin kodları oluşturmak için Microsoft Authenticator uygulamasında bunun bir önizleme sürümü mevcuttur. Uygulama, iPhone ve Android'deki uygulamalara ve web sitelerine otomatik olarak şifreleri girebilir.

Bir Microsoft hesabı ile parolaları Edge'den ve diğer cihazlar ve tarayıcılarla senkronize edebilirsiniz.Aynı hesapla giriş yaptıysanız, Chrome'dan Microsoft Otomatik Doldurma uzantısını bile kullanabilir, böylece Edge ve Chrome arasında parolaları kolayca senkronize edebilirsiniz.

LastPass ve 1Password gibi birçok alternatifin mevcut olmasına rağmen, Microsoft hala kendi parola yöneticisini kullanmak isteyenler olduğunu görüyor ve tabii ki uygulamanın sizin adınıza girecek parola alanlarına ve hesap verilerine erişmesine izin vermek için Android ve iPhone ayarlarından otomatik doldurma özelliğini etkinleştirmeniz gerekiyor. .


Kaynak:

Microsoft