Sony, kısa süre önce tamamlanan PS 5 Showcase etkinliği sırasında nihayet PlayStation 5'in fiyatını ve kullanılabilirliğini duyurdu.

Beklenen PlayStation 5 fiyatlandırmasıyla ilgili sızıntıları ve söylentileri takip ediyorsanız, bundan sonra ne olacağını zaten biliyorsunuz çünkü söylentiler doğruydu.

PlayStation 5 fiyatı 499 dolardan başlıyor. PS 5'in fiyatı budur. Digital Edition 399 $ 'dan biraz daha uygun. Açıkçası, bu fiyata PlayStation 5 gerçekten 299 $ 'lık Xbox Series S ile rekabet etmeyecek.

Ancak, Xbox Series S'nin bir amiral gemisi yeni nesil konsol olmadığını unutmamak önemlidir. Xbox Series X'ten çok daha az güçlü olacak. Öte yandan PlayStation 5'in Dijital Sürümü, PlayStation 5'in tüm gücüne sahip ancak CD çalar olmadan. Şahsen, konsolun buna bağlı olarak S-Serisinden daha yüksek fiyatlandırılmasının sadece mantıklı olduğunu düşünüyorum.

Ancak Sony, konsollar için çıkış tarihlerini de açıkladı. PlayStation 5 ve PlayStation 5 Digital Edition, 12 Kasım'da Xbox Series X'ten bir gün önce piyasaya sürülecek | S, Amerika Birleşik Devletleri, Japonya, Kanada, Meksika, Avustralya, Yeni Zelanda ve Güney Kore'de. Ancak lansman tarihi 19 Kasım olarak belirlendiğinden, dünyanın geri kalanı uzun süre beklemek zorunda kalmayacak.