Apple, iPhone sistemini iOS 14.4.1'e güncellerken, şirketin geliştirdiği ve Safari tarayıcısında çalıştığı WebKit motoruyla ilgili bir boşluktan kurtulmak için işletim sistemlerinde yeni güncellemelerin başlatıldığını duyurdu. iPadOS sisteminin yanı sıra Mac sistemini macOS 11.2'ye güncelleyin.3.

Apple, karşılaşabileceğiniz herhangi bir güvenlik ihlalini önlemek için, cihaz kullanıcılarının yeni sürümleri en kısa sürede indirip yüklemelerini önerir.

Google ve Microsoft'tan araştırmacılar, Apple'ın Safari tarayıcısını kurduğu WebKit'te bir güvenlik açığı keşfettiler ve bu güvenlik açığı, bilgisayar korsanlarının tarayıcı ve web içeriği aracılığıyla kullanıcıların bilgisayarlarına kötü amaçlı kod yerleştirmesine ve verilere daha sonra erişmelerine olanak tanıyor.

Bu güncellemeler, iOS 14.5 ve macOS 11.3 sistemlerinden beklenen güncellemelerin yayınlanmasından önce şirketten erken gelir.


Kullanıcılar, Apple'dan en son güncellemeleri aşağıdaki adımları izleyerek cihazlarına indirip yükleyebilir:
İPhone'lar için iOS 14.4.1 güncellemesi ve iPad'ler için iPadOS sürümü

Uygulama ayarlarını açın, ardından Genel'i seçin, ardından Sistem güncellemesi'ni seçin ve indirip kurmak için güncellemeyi aramaya bırakın.
Mac için MacOS 11.2.3 Güncellemesi

Sistem Tercihleri menüsünü tıklayın, ardından en son sürümü indirip kurmak için Sistem Güncellemesini seçip çıkın.

Buna karşılık, gizliliğinizi ve bilgilerinizi tehlikeye atan herhangi bir sorunu önlemek için Apple sistemlerinin en son sürümlerini yüklemenizi öneririz.

Kaynak:

Apple  2