Microsoft Flight Simulator, OpenCreative'e göre ortalama puanları altmış beş inceleme ve derecelendirmeye göre yüz üzerinden doksan ikisi olduğu için oyuncuların ve eleştirmenlerin onayını kazandığı için bu yıl aldığımız en iyi oyunlardan biri şüphesiz. Daha önce duymadıysanız, bu pilot simülatör, hayallerinizi bir pilot olarak yaşamanıza, dünyayı dolaşmanıza ve gerçek zamanlı olarak şehrin önemli noktalarını görmenize olanak sağlar.

Bugün Microsoft, simülasyon oyununun serinin otuz saniyelik tarihindeki en iyi sürümüne ulaştığını söyledi. Hepsi bu kadar değil, bir milyondan fazla benzersiz oyuncu Microsoft Flight Simulator'ı denedi ve gökyüzüne uçtu ve ayrıca büyük bir özel oyun koleksiyonu içeren Xbox Game Pass hizmetinin tarihindeki en iyi lansmanı gerçekleştirdi.

Xbox blogundaki gönderide, geliştirme ekibi oyunculara olumlu geri bildirimler için minnettarlık ifade etti ve bu konuda bazı yeni istatistikleri bizimle paylaştı. Başlangıçta oyuncular yirmi altı milyondan fazla uçuş yaptı ve on altı milyar kilometreden fazla yol kat etti - bu, dünyadaki pilotlara kırk binden fazla kez eşdeğerdir. Bu, simülasyon oyunu için kesinlikle büyük bir başarı ama bir takımın paylaştığı tek şey bu değil, çünkü bu sadece başlangıç.